Pochód karnawałowy w Cottbus – Branitz

Komentarze wyłÄ…czone.

Pochód karnawałowy w Cottbus – Branitz

 

23.02.2020

1 dzień

 

Godz. 6.00 – zbiórka ( Stare ZOO )  i wyjazd na trasę

Pochód karnawałowy, znany pod nazwą „Pochodu radosnych ludzi”, jest największą imprezą karnawałową na terenie Wschodnich Niemiec. Ponad 4000 osób weźmie w nim czynny udział. Podczas 4-godzinnej imprezy, rozgrywającej się na głównych ulicach miasta, zaprezentują się tancerze, akrobaci, kapele muzyczne, firmy, stowarzyszenia oraz mnóstwo radosnych poprzebieranych ludzi. Z platform karnawałowo udekorowanych samochodów ciężarowych, dorożek i innych wozów, rozdawane będą grzańce, ogórki szprewaldzkie oraz maskotki. Z nieba posypią się cukierki oraz konfetti. Czarownice na miotłach będą płatać figle wszystkim oglądającym to kolorowe widowisko. Super zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Zwiedzanie pałacu i parku  księcia Pucklera w Branitz. W  południowo-wschodniej części Cottbus położony jest jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych Niemiec z XIX wieku. Jego twórcą był książę Hermann Pückler von Muskau (1785 – 1871) – wielki projektant ogrodów. Park w zaaranżowany w stylu angielskim, był drugim dziełem życiowym księcia. Pierwszym był Park Mużakowski, rozciągający się obecnie zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej. W   parku w  można podziwiać dwie niezwykłe piramidy. Jedną z nich jest grób księcia Pücklera oraz jego żony Lucie.

Przejazd do centrum Cottbus. Udział w ulicznej zabawie karnawałowej ( pochód karnawałowy). Czas wolny na grzańce, przekąski.

Godz. 17:00 – wyjazd do Polski. Powrót do Poznania ok. godz. 21:00.

 

Cena  : 160 zł.

W cenie :  autokarem,  opieka pilota,  ubezpieczenie KL, NNW.

Wstęp dodatkowo płatny ok. 8 euroInformacje na temat terminów znajdziesz w naszym KALENDARZU lub sprawdź telefonicznie.
Możesz również zapisać się do naszego NEWSLETTERA i otrzymywać informacje o naszych wycieczkach bezpośrednio na swojego e-maila.

Dodaj się do naszego newslettera: