Komentarze wyłÄ…czone.

RUMUNIA

Szlakiem hrabiego Drakuli

Eger – Alba Julia – Sybin – Brasov – Bran – Sinaia Budapeszt

4 - 10.09.2020

7 dni

1 DZIEŃ
03:45 – zbiórka uczestników wyjazdu o godz. 4:00 - wyjazd na Węgry. Przyjazd do Egeru w godzinach późno popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

2 DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. Spacer po Egerze. Przejazd do tzw. Doliny Pięknej Pani na degustację lokalnych win. Wyjazd do Rumunii. Przyjazd do Alba Julia – jednej ze stolic Siedmiogrodu, która słynie z charakterystycznego układu urbanistycznego miasta w kształcie gwiazdy. Zwiedzanie Cytadeli Alba Carolina oraz katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady.
Przejazd w kierunku miejscowości Sybin, zwanej miastem artystów.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

3 DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie Sybin.
Spacer po trzech najważniejszych placach miasta: Placu Dużym, Małym i Huet. Zobaczymy XVI wieczny ratusz, żelazny Most Kłamców, katedrę z największymi w Rumunii organami.
Dalej zwiedzimy Muzeum Narodowe Brukenthal, istniejącego w pałacu Samuela Brukenthala – habsburskiego gubernatora Siedmiogrodu.

Przejazd do miejscowości Brasov, jednego z najpiękniejszych miast w Transylwanii.
Obejrzymy saskie stare miasto, m.in.: Plac Sfatului – główny plac z miejskim ratuszem z 1420 r. i przylegającą do niego 58-metrową wieżę strażniczą. Przy plac znajdują się kamieniczki reprezentujące różne style architektoniczne. Dalej podejdziemy pod XVI-wieczną basztę Tkaczy, najlepiej zachowaną basztę ze wszystkich siedmiu miejskich baszt. Obejrzymy fragmenty dawnych fortyfikacji wznoszonych od końca XIV wieku do roku 1641., bramę Schei oraz Cerkiew św. Mikołaja z 1595r. Łączy ona styl typowo rumuńskiego gotyku cerkiewnego z dodanymi później elementami siedmiogrodzkiego renesansu i baroku. Zwiedzimy Czarny Kościół gdzie zobaczymy wielkie organy o 4 tys. piszczałek z 1839r oraz bogaty zbiór wschodnich dywanów z XV – XVIII w. Nazwa świątyni pochodzi od pożaru, który strawił całe stare miasto.
Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

4 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Bran, gdzie znajduje się Zamek Bran, wszystkim znany jak Zamek Draculi, jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zamków w Transylwanii.
Następnym punktem programu będzie Twierdza Rasnov, jeden ze słynnych chłopskich zamków Siedmiogrodu, wielki i wspaniale zlokalizowany z punktu widzenia walorów obronnych, a współcześnie widokowych.
Powrót do hotelu w Brasov. Zakwaterowanie. Regionalna kolacja przy muzyce.

5 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Sinaia i zwiedzanie Perły Karpat - Zamku Peles, który kiedyś był letnią rezydencją królów rumuńskich.
Obejrzymy też Pałac Pelisor z przełomu XIX i XX wieku, który wybudowany został dla księcia Ferdynanda, gdy został wybrany następcą tronu. Następnie odwiedzimy Klasztor Sinaia, który miał upamiętniać podobny przybytek na górze Synaj.
Przejazd do hotelu w okolicy Deva. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do Zamku Corvin, który uznawany jest za jedną z największych atrakcji Transylwanii. W zamku więziony był ojciec hrabiego Drakuli – Wlad Dracul.
Przejazd z Rumunii do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu. Objazd miasta, wjazd na taras widokowy na Wzgórzu Gellerta. Regionalna kolacja w csardzie węgierskiej przy muzyce.
Nocleg w Budapeszcie.

7 DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Objazd miasta po stronie dzielnicy Peszt. Wyjazd do kraju. Powrót na miejsce zbiórki ok. godz. 24:00

CENA: 1.760 zł

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- przejazd komfortowym autokarem
- noclegi wg programu w hotelach o standardzie 3*, pokoje 2-osobowe
- wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji (w tym dwie regionalne – w Rumunii i na Węgrzech), napoje do kolacji wliczone w cenę
- opieka pilota – przewodnika
- ubezpieczenie KL – 15.000 EUR, NNW – 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN

DODATKOWE KOSZTY PROGRAMOWE – 70 €
- bilety wstępu,
- opłaty za lokalnych przewodników,
- taksy klimatyczne w hotelach,
- zestawy słuchawkowe

Program może ulec zmianie !Informacje na temat terminów znajdziesz w naszym KALENDARZU lub sprawdź telefonicznie.
Możesz również zapisać się do naszego NEWSLETTERA i otrzymywać informacje o naszych wycieczkach bezpośrednio na swojego e-maila.

Dodaj się do naszego newslettera: