Komentarze wyłÄ…czone.

Turyngia - Śladami niemieckich klasyków

Termin i cena

29.06 - 01.07.2018 - 780 zł

Zapraszamy do Turyngii - niewielkiego landu, położonego w samym sercu Niemiec, znanego ze wspaniałych zabytków związanych z najsłynniejszymi pisarzami i kompozytorami oraz pięknych krajobrazów. W programie wyjazdu m.in. Erfurt, Weimar, Eisenach i jeden z najpiękniejszych niemieckich zamków - Wartburg.

Zakwaterowanie
Hotele 3*; pokoje dwuosobowe z łazienkami.
Program ramowy

1 DZIEŃ
4:45 - zbiórka uczestników na parkingu przed Starym ZOO przy ulicy Zwierzynieckiej
5:00 - wyjazd do Niemiec
Około 13:00 przyjazd do Weimaru - miasta klasyków i wielkich intelektualistów niemieckich jak Goethe, Schiller, Liszt, Bach.
Spacer po historycznym centrum miasta, które w 1998 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: dom Goethego, dom Schillera, Biblioteka Księżnej Anny Amalii, Dom Rzymski, Pałac Miejski, budynek główny Uniwersytetu Bauhausu, muzeum Bauchausu ze zbiorami jednego z najważniejszych kierunków architektury XX wieku
Czas wolny na odpoczynek i filiżankę kawy.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Eisenach – miejsca narodzin Jana Sebastiana Bacha. Spacer po mieście: dom Marcina Lutra, Rynek z ratuszem, barokowy Pałac Miejski.
Zwiedzanie Domu Bacha, w którym mieści się obecnie muzeum wielkiego artysty. Bilet wstępu obejmuje również 20 minutowy koncert muzyki Jana Sebastiana Bacha.
Po południu zwiedzanie górującego nad miastem zamku Wartburg – wspaniałego średniowiecznego obiektu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w którym Martin Luter przetłumaczył Nowy Testament. Zwiedzanie wnętrz zamkowych.
Powrót do hotelu.

3 DZIEŃ
Śniadanie.
W programie :
Gotha - barokowy ratusz, zamek Friedenstein - dawna siedziba dynastii Sakso-Coburg, dom malarza Lukasza Cranacha
Erfurt – stolica Turyngii i jedno z najstarszych miast Niemiec. Spacer po historycznym centrum: Cytadela Petersberg, Plac Katedralny z Katedrą i kościołem św. Sewera, Rynek (Fischermarkt) z ratuszem, Plac św. Benedykta i jedyny w swoim rodzaju most łączący brzegi rzeki Gery – Krämerbrücke – najdłuższy zabudowany i zamieszkany most w Europie.

Czas wolny na starówce na kawę lub obiad (we własnym zakresie).
Około 17:00 wyjazd z Erfurtu. Powrót do Poznania około godz. 24:00.

Dodatkowe informacje
1) Na bilety wstępów należy przygotować ok. 30 euro.

Świadczenia
przejazd autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników)
2 noclegi w hotelu - pokoje dwuosobowe z łazienkami z możliwością dostawek
2 śniadania
opieka pilota-przewodnika
ubezpieczenie KL i NNW + bagażInformacje na temat terminów znajdziesz w naszym KALENDARZU lub sprawdź telefonicznie.
Możesz również zapisać się do naszego NEWSLETTERA i otrzymywać informacje o naszych wycieczkach bezpośrednio na swojego e-maila.

Dodaj się do naszego newslettera: