Wiosna w krainie wiatraków/ Turew – Śmigiel

Komentarze wyłÄ…czone.

Wiosna w krainie wiatraków/ Turew – Śmigiel

06.04.2019

1 dzień

Godz. 9.00 – zbiórka ( Stare ZOO ) i wyjazd na trasę

Turew, rezydencja rodziny Chłapowskich - -budowla, która przeżyła wiele przeróbek; powstała prawdopodobnie w połowie XVIII w.; do zwiedzania przeznaczono salon i bibliotekę. Rezydencję Chłapowskich otacza rozległy park (około 20 hektarów), założony w XVIII w. Do dziś rosną tu stare piękne platany, dęby i wiązy. Najcenniejszy z nich – dąb Dezydery – ma pień o obwodzie 780 cm . Okolice Turwii należą do utworzonego w 1992r. Parku Krajobrazowego, który w uznaniu zasług generała Chłapowskiego nazwano jego imieniem.
Przejście " Kopaszewską Drogą Krzyżową "                                                                                     Muzeum Gorzelnictwa zwiedzanie + degustacja

Śmigiel, przejście w miejsce d. dworu w którym urodziła się znana Wielkopolanka, Barbara z Chłapowskich Dąbrowska, ( żona J.H. Dąbrowskiego ), ... by pamięć o niej nie zaginęła ....
zwiedzenie kościoła farnego z 1819 r. i cmentarnego - szachulcowego z tryptykiem z 1506 r., przejście pod wiatraki, do gazowni i na Stację śmigielskiej kolei wąskotorowej ( przejazd wagonem motorowym do Starego Bojanowa  lub przejazd 6 osobową drezyną do wyboru  ).

 

Ok. godz. 19.00 – planowany przyjazd do Poznania

 

Cena : 130,00

W cenie : transport, przewodnicy, wstępy, obiad

 

Program może ulec zmianieInformacje na temat terminów znajdziesz w naszym KALENDARZU lub sprawdź telefonicznie.
Możesz również zapisać się do naszego NEWSLETTERA i otrzymywać informacje o naszych wycieczkach bezpośrednio na swojego e-maila.

Dodaj się do naszego newslettera: