Wiosna w krainie wiatraków

Komentarze wyłÄ…czone.

Wiosna w krainie wiatraków/  Czempiń - Turew – Rąbiń -  Śmigiel

06.04.2019

1 dzień

Godz. 9.00 – zbiórka ( Stare ZOO ) i wyjazd na trasę

Czempiń, barokowy pałac z XVIII w. wybudowany na planie prostokąta o bogatym wystroju architektonicznym, który od ok. 1698 był własnością rodziny Szołdrskich, ( z zewnątrz ).

Turew, rezydencja rodziny Chłapowskich - budowla, która przeżyła wiele przeróbek; powstała prawdopodobnie w połowie XVIII w.; do zwiedzania przeznaczono salon i bibliotekę. Rezydencję Chłapowskich otacza rozległy park (około 20 hektarów), założony w XVIII w. Do dziś rosną tu stare piękne platany, dęby i wiązy. Najcenniejszy z nich – dąb Dezydery – ma pień o obwodzie 780 cm . Okolice Turwi należą do utworzonego w 1992r. Parku Krajobrazowego, który w uznaniu zasług generała Chłapowskiego nazwano jego imieniem.  Muzeum Gorzelnictwa zwiedzanie.

Rąbiń, nekropolia rodziny Chłapowskich

Śmigiel, stacja kolejki wąskotorowej, kościół farny i św. Wita - szachulcowy  z tryptykiem z 1506 r., duży i mały rynek, fara,   miejsce d. dworu w którym urodziła się znana Wielkopolanka, Barbara z Chłapowskich Dąbrowska, ( żona J.H. Dąbrowskiego ), ... by pamięć o niej nie zaginęła ...., dawny kościół ewangelicki, wiatraki.

Spotkanie z tradycjami i pokazem malowania pisanek.

Ok. godz. 19.00 – planowany przyjazd do Poznania

 

Cena : 130,00

W cenie : transport, przewodnicy, wstępy, posiłek kawa/ciasto

 Informacje na temat terminów znajdziesz w naszym KALENDARZU lub sprawdź telefonicznie.
Możesz również zapisać się do naszego NEWSLETTERA i otrzymywać informacje o naszych wycieczkach bezpośrednio na swojego e-maila.

Dodaj się do naszego newslettera: