Kiedy:
1 Lipiec 2020@07:00 – 8 Lipiec 2020@08:25 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-07-01T07:00:00+02:00
2020-07-08T08:25:00+02:00
GRUZJA (8 dni)

GRUZJA (8 dni)

Wycieczka objazdowa - wylot z Poznania

 

Program ramowy:

1 DZIEŃ:

Zbiórka uczestników na lotnisku Poznań – Ławica o godz.  7:00. Wylot z Poznania o godzinie 8:55, przelot do Kutaisi. Przylot o godz. 14:25. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych wieczorny spacer po oświetlonym starym mieście, które robi imponujące wrażenie.  Powitalna obiadokolacja.

2 DZIEŃ:

Śniadanie. Tego dnia odkrywać będziemy piękno stolicy i jej okolic. Wjazd na twierdzę Narikala z panoramą miasta. Wyjazd do jednego z najważniejszych miejsc w kraju - Mcchety, która wraz z piękną miejską zabudową i słynną katedrą Sweti Cchoweli stanowią obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Po południu odwiedzimy przepięknie położony, na skalnym zboczu, monastyr Jvari  i udamy się do regionalnej restauracji, gdzie serwowane jest najlepsze chinakli w kraju (typowy przysmak miejscowej kuchni - dodatkowo płatne).  Dzień zakończymy regionalną kolacją z muzyką na żywo i pokazem tańca gruzińskiego.  Nocleg w Tbilisi.

3 DZIEŃ:

Śniadanie i wyjazd w kierunku Stepancminda. Przed nami jedna z najbardziej widowiskowych tras górskich Kaukazu, a mianowicie Gruzińska Droga Wojenna. Brzmi groźnie, ale bez obaw - ta przepiękna, widokowa trasa dostarcza tylko pozytywnych wrażeń. W czasie kilkugodzinnej podróży odwiedzimy między innymi twierdzę Annanuri, punkt widokowy nieopodal przełęczy krzyżowej (2379 m n.p.m) czy kurort narciarski Gudauri. Po drodze posiłek w lokalnej restauracji. Główną atrakcją terenową będzie wjazd samochodami terenowymi z napędem 4x4 pod monastyr Csminda Sameba, z którego roztacza się często fotografowany w Gruzji widok na majestatyczny Kazbeg. Obiadokolacja. Nocleg w Tibilisi.

4 DZIEŃ:

Po śniadaniu czeka nas przejazd do Kachetii, przepięknego regionu będącego kolebką światowego winiarstwa. Odwiedzimy sławny monastyr Bodbe gdzie według legendy miała się dokonać chrystianizacja Gruzji w 337 (przyjęcie chrztu miało miejsce w Mcchecie), oraz stolicę regionu - gruzińskie "miasteczko miłości" - Sighnagi. Następnie udamy się do ciekawego miejsca, gdzie wytwarzane jest wino w kvevrach – jest to unikalny proces produkcji, praktykowany tylko w Gruzji. Na miejscu degustacja kilku gatunków wina. Powrót do Tbilisi, obiadokolacja.

5 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyruszymy na zachód kraju, gdzie odwiedzimy najstarsze miasto skalne w Gruzji - Uplisciche. Jest to starożytna kolebka cywilizacji w regionie, oficjalne źródła wskazują na 4 wiek przed Chrystusem, choć mówi się nawet o XII wieku. Przejazd do Gori, gdzie urodził się Józef Stalin. Oglądanie z zewnątrz domu Stalina z muzeum oraz wagonu pociągu, którym podróżował. Po południu dojedziemy w okolice Batumi do miejscowości Kobuleti, zakwaterowanie w hotelu położonym 150 m od plaży. Obiadokolacja.

 

6 DZIEŃ:

Śniadanie. Wypoczynek w Kobuleti nad morzem, a po południu wyjazd do Batumi. Spacer po starówce i promenadzie. Czas wolny. Dla chętnych rejs statkiem po wybrzeżu (15 lari). Obiadokolacja w Batumi. Powrót do hotelu.

7 DZIEŃ:

Śniadanie. Wyjazd do Kutaisi. Zwiedzanie katedry Bagrati i kompleksu monastyru Gelati. Monastyr składa się z pięciu najważniejszych elementów - głównego kościoła Maryi Dziewicy, pierwszego chronologicznie wybudowanego na terenie monastyru, kościoła św. Jerzego, kościoła św. Mikołaja, budynku dawnej Akademii. Do XXI wieku w monastyrze przetrwały freski i manuskrypty pochodzące z XII–XVII w. W 1994 Monastyr Gelati został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

8 DZIEŃ:

Wczesne śniadanie. Godz. 4:00 - Transfer na lotnisko i wylot do Poznania o godz. 6:00. Lądowanie na Ławicy o godz.  8:25.

 

Termin i cena:

01.07 - 08.07.2020                                                    3 170 zł

30.09 - 07.10.2020                                                    3 170 zł

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w hotelach 3/4* - pokoje 2-os. z łazienkami

Dodatkowe informacje:

BAGAŻ: 

 • bagaż 10 kg + pierwszeństwo wejścia do samolotu - 130 zł
 • opłata za bagaż główny 20 kg  - 224 zł w momencie podpisania umowy, 370 zł - dokupiony w terminie późniejszym

dodatkowe informacje:

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów –  50 EUR
 • dopłata za pokój 1-osobowy - 170 €
 • wjazd do Gruzji na podstawie dowodu osobistego.
 • Ze względu na politykę sprzedażową linii lotniczych, nie gwarantujemy rezerwacji miejsc obok siebie w samolocie. System rezerwacyjny przydziela miejsca losowo według specjalnego algorytmu. Istnieje możliwość zarezerwowania sąsiednich miejsc za dodatkową dopłatą (cena zależna od rodzaju miejsca oraz aktualnych stanów sprzedaży na dany lot).

Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 zł/os.

 

Świadczenia:

 • przelot samolotem linii Wizzair – Poznań – Kutaisi - Poznań (bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm),
 • zakwaterowanie w hotelach - pokoje 2-osobowe z łazienkami,
 • autokar gruziński do realizacji programu,
 • wyżywienie w postaci obfitych śniadań i obiadokolacji z trunkami regionalnymi i napojami (obiadokolacje kilkudaniowe),
 • wystawna obiadokolacja w postaci gruzińskiej supry z pokazem tańców narodowych i śpiewu,
 • degustacje win lokalnych w Kacheti,
 • opieka pilota – przewodnika,
 • ubezpieczenie KL, NNW.

Komentarze wyłÄ…czone.