Kiedy:
29 kwiecień 2023@04:00 – 3 maj 2023@01:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-04-29T04:00:00+02:00
2023-05-03T01:00:00+02:00

Holandia - 4 dni

W krainie tulipanów, kanałów i wiatraków

Amsterdam – Haga - Lisse

Opis
Zapraszamy na czterodniową wycieczkę do wspaniałej Bawarii, słynącej z bajkowych zamków Ludwika II, zapierających dech alpejskich widoków oraz tętniącego życiem największego miasta regionu - Monachium.

 

Program ramowy

1 DZIEŃ:

Zbiórka uczestników wyjazdu w Poznaniu przy ulicy Zwierzynieckiej (parking przed wejściem do Starego Zoo) o godz. 3:45, o godz. 4:00 wyjazd.

Przejazd przez Polskę i Niemcy do Holandii, przyjazd do Amsterdamu około godz. 16:30. Popołudniowo-wieczorny spacer po centrum miasta. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:

Śniadanie w hotelu. Przejazd do oddalonego o około 40 km miasteczka Lisse, którego największą atrakcją, znaną na całym świecie jest ogród Keukenhof. W tym wspaniałym ogrodzie kwiatowym można podziwiać corocznie około 7 milionów tulipanów różnych odmian rosnących na terenie zajmującym 26 hektarów. Zachwycające dywany kwiatowe we wszystkich możliwych kolorach przyciągają odwiedzających zwłaszcza w okresie wiosennym, stając się najpopularniejszym miejscem w całej Holandii.

Czas wolny na spacer i odpoczynek wśród zieleni.

Następnie przejazd do pobliskiej Hagi. Położone u wybrzeży Morza Północnego miasto stanowi administracyjną i polityczną stolicą Holandii. to właśnie tutaj mają swoją siedzibę najważniejsze krajowe i międzynarodowe instytucje takie jak: parlament, Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, Europol oraz liczne ambasady. W programie spaceru po mieście m.in. starówka z kościołem św. Jakuba, Pałac Królewski, Pałac Binnenhof - obecna siedziba Parlamentu i siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.

Po zakończeniu zwiedzania czas wolny.

Późnym popołudniem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ:

Po śniadaniu przejazd do centrum Amsterdamu.

Zwiedzanie z przewodnikiem miasta, które ze względu na swoje położenie nad licznymi kanałami nazywane jest Wenecją Północy:

 • New Metropolis - centrum nauki i techniki, którego siedzibą jest niezwykły budynek w kształcie okrętu
 • Plac Dam z Pałacem Królewskim i Nieuwe Kerk - Nowy Kościół
 • Pomnik Wyzwolenia - miejsce spotkań dla turystów z całego świata
 • Wizyta w najsłynniejszym holenderskim muzeum - Rijksmuseum, w którego zbiorach znajdują się dzieła mistrzów holenderskich, m.in. Rembrandta, Vermeera, Halsa)
 • Rejs statkiem wycieczkowym po kanałach, podczas którego z poziomu wody można zobaczyć całe historyczne centrum miasta
 • Czas wolny na deptakach Nieuwendijk i Kalverstraat - głównych ulicach handlowych Amsterdamu

Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miejscowości Zaanse, gdzie znajduje się słynna farma serowa Zaanse-Schans. Podczas krótkiej prezentacji i degustacji można poznać prawdziwy smak holenderskich serów. Możliwość zakupu lokalnych produktów.

Następnie spacer po otaczającym farmę malowniczo położonym skansenie, na terenie którego znajdują sie zabytkowe obiekty, takie jak tradycyjne wiejskie domy, wiatraki oraz pokazowe warsztaty: wytwórnia chodaków, manufaktura musztardy i oleju.

Około 13:00 wyjazd w drogę powrotna do Polski. Przyjazd do Poznania około godz. 1:00 w nocy z 02.05.2023 na 03.05.2023.

 Termin i cena

29.04 - 02.05.2023                                        2 190 zł

DODATKOWE INFORMACJE:

 • realizacja programu turystycznego (usługi lokalnych przewodników, bilety wstępu, rejs statkiem, opłaty lokalne) - około 100 EUR/os.
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 850 zł/pobyt
 • istnieje możliwość dokwaterowania do pokoju 2- lub 3-osobowego - realizowane w miarę dostępności
 • w dniu podpisania umowy możliwe jest zawarcie ubezpieczenia w przypadku konieczności rezygnacji z wycieczki w jednym z 2 dostępnych wariantów: WARIANT 13 % całkowitej ceny wycieczki - obejmuje rezygnację z powodu nagłego ciężkiego zachorowania (potwierdzonego diagnozą medyczną); WARIANT 2: 6,5% całkowitej ceny wycieczki - obejmuje rezygnację z powodu nagłego ciężkiego zachorowania (potwierdzonego diagnozą medyczną), zachorowania na Covid-19 i kwarantanny lub zaostrzenia przebiegu choroby przewlekłej

Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 zł/os

Świadczenia

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 3 noclegi w hotelu w Amsterdamie lub okolicy - pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami
 • 3 śniadania, 3 obiadokolacje
 • pilot
 • ubezpieczenie KL i NNW

Komentarze wyłÄ…czone.