Niemcy, Szwajcaria Saksońska

Kiedy:
12 maj 2023@05:00 – 13 maj 2023@22:30 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-05-12T05:00:00+02:00
2023-05-13T22:30:00+02:00

Niemcy, Szwajcaria Saksońska - 2 dni

Stolpen – Pillnitz – Miśnia - Konigstein - Bad Schandau

 

Opis
Zapraszamy do odkrywania wspaniałej Saksonii - jednej z najważniejszych historycznie krain w Niemczech a jednocześnie wspaniałego krajobrazowo regionu.

Program ramowy

1 DZIEŃ:

O godz. 4:45 zbiórka uczestników w Poznaniu. Wyjazd o godz. 5:00.

Przejazd do miejscowości Stolpen i zwiedzanie zamku Stolpen – jednego z najciekawszych zamków na terenie Saksonii, którego historia nierozerwalnie związana jest z hrabiną Cosel, która właśnie tutaj została uwięziona przez Augusta II Mocnego.

Następnie wizyta w pięknie położonym nad Łabą kompleksie parkowo-pałacowym Pillnitz – dawnej letniej rezydencji Wettynów, na terenie którego podziwiać można utrzymane w orientalnym stylu pałace, wspaniałe kwiatowe kompozycje oraz palmiarnię i wspaniały okaz kamelii.

Czas wolny na odpoczynek w parku.

Przejazd do Miśni – dawnej stolicy regionu i pierwszej siedziby Wettynów. Wizyta w Manufakturze Porcelany, podczas której można w warsztatach pokazowych poznać kilka tajemnic produkcji słynnego saksońskiego „białego złota”.

Po zakończeniu wizyty w manufakturze spacer po zabytkowej miśnieńskiej starówce z rynkiem i zamkiem Albrechtsburg, położonym na wysokiej skarpie nad Łabą.

Czas wolny na odpoczynek przy kawie.

Wieczorem przejazd do hotelu położonego na przedmieściach Drezna. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do rezerwatu skał piaskowcowych Bastei – spacer po słynnym kamiennym moście, z którego podziwiać można niezwykłe formy skalnego miasta oraz rozległy widoki na przełomowy odcinek Łaby.

Następnie przejazd do Königstein i spacer po murach twierdzy położonej 240 m nad Łabą z zachowanymi bramami warownymi, starymi koszarami, spichlerzem i imponującej głębokością studnią.

Po zakończeniu zwiedzania twierdzy przejazd malowniczą drogą wzdłuż Łaby do uzdrowiskowej miejscowości Bad Schandau. Przejazd zabytkowym tramwajem Kirnitzschtalbahn wzdłuż rzeczki Kirnitsch, którego trasa wiedzie malowniczym wąwozem wśród skał. Zakończenie przejazdu przy wodospadzie Lichtenhainer Wasserfall. Czas wolny na kawę lub posiłek (we własnym zakresie).

W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Poznania około 22:30.

 Uwaga! kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie!

Zakwaterowanie

Pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami.

Termin i cena

12.05 - 13.05.2023                                        720 zł

Dodatkowe informacje

koszt realizacji programu turystycznego: około 40 EUR/os.

 

Świadczenia

  • przejazd komfortowym autokarem lub busem
  • 1 nocleg w hotelu 3* - pokoje 2- i 3-osobowe
  • 1 śniadanie, 1 obiadokolacja
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

 

Komentarze wyłÄ…czone.